Konto oszczędnościowe jako prezent na osiemnaste urodziny

Na osiemnaste urodziny wręczane są różnego rodzaju prezenty. Jedne z nich są drobnymi pamiątkami kupowanymi przez kolegów ze szkoły, a inne większymi prezentami otrzymywanymi od rodziców lub dziadków. Wielu z nich myśli o przyszłości swoich pełnoletnich już dzieci, dlatego starają się zakładać dla nich różnego rodzaju konta bankowe.

Glasses woman saving on eyewear showing piggy bank smiling happy. Young casual professional business woman holding savings from glasses sale. Young mixed race Caucasian / Asian Chinese female model.

Szczególnego rodzaju kontami są konta oszczędnościowe. Mogą być one otwierane zarówno przez osiemnastolatków pod wpływem porady ze strony rodziny albo przez rodziców, którzy już zbierali albo będą zbierać na nich pieniądze na wypadek pojawiających się potrzeb ich dorosłych już dzieci.

Założenie konta oszczędnościowego przez osiemnastolatka

Osiemnastolatki mogą zakładać już różnego rodzaju konta. Jedne z takich kont są kontami osobistymi, a inne kontami oszczędnościowymi. Pierwszego rodzaju konta mogą być zakładane w obecności jednego z rodzica, który otrzyma upoważnienie do takiego konta na wypadek problemów osiemnastolatka z dostępem do niego z powodu choroby lub jakiegoś wypadku zakończonego potrzebą pobytu w szpitalu. Natomiast konto oszczędnościowe może być dla osiemnastolatka miejscem, na które będzie on przelewał drobne kwoty pochodzące z wypłat za pracę lub z posiadanego stypendium socjalnego albo naukowego. Takie konto oszczędnościowe może być również częściowo zasilane przez rodziców lub dziadków osiemnastolatka.

Inne sposoby na korzystanie z konta oszczędnościowego przez osiemnastolatka

W dniu swoich osiemnastych urodzin młoda osoba może otrzymać wypłatę z konta oszczędnościowego, które zostało dla niego założone przez rodziców kilka lat wcześniej z zaznaczeniem, że będzie ono stanowiło dla niego prezent z okazji osiemnastki. Rodzice mogą także na prośbę osiemnastolatka założyć najlepszy rachunek oszczędnościowy, na które będą wpłacali pieniądze wykorzystane potem na przykład w czasie organizacji ślubu. Dzięki temu będą mogli zrobić swojemu dziecku bardzo dobry prezent ślubny lub prezent na parapetówkę.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *