Co z tym glutenem?

Jedną ze stosowanych obecnie diet jest dieta bezglutenowa. Stosowana jest ona przez osoby, które cierpią na nietolerancję glutenu. W związku z tym nie mogą jeść produktów mlecznych. Inne osoby muszą stosować dietę cukrzycową, polegającą na unikaniu jedzenia produktów bogatych w cukry proste.
Gluten-free-diet-bread.ActiveLife

Tego rodzaju diety oraz diety osób, które posiadają uczulenie na różne warzywa i owoce stwarzają problemy gospodyniom, które przygotowują domowe posiłki. Mniej problemów sprawia im przygotowywanie obiadów dla osób stosujących dietę wątrobową czy cholesterolową, ponieważ wystarczy wówczas unikać potraw smażonych i przejść na potrawy pieczone lub przygotowywane na parze. Natomiast osobom przebywającym na diecie wysokożelazowej wystarczy podawać potrawy zawierające dużą ilość żelaza i witamin.

Różne święta religijne i państwowe są dobrą okazją do tego żeby cała rodzina mogła się spotkać przy jednym stole. Zwłaszcza Święta Bożego Narodzenia sprzyjają rodzinnym spotkaniom. Oczywiście takie spotkania odbywają się przy dobrym jedzeniu i kawie. Wiele osób kultywuje także organizację takiej kolacji wigilijnej, która gromadzi całą rodzinę. Jednak organizacja takiej kolacji nie jest rzeczą prostą z uwagi na to, że niektórzy członkowie rodziny przebywają na diecie, której nie mogą przerwać nawet na jeden wieczór. W związku z tym trzeba przygotować takie dania, które będą mogły być jedzone przez wszystkich gości.

Gotowanie według przepisów diety bezglutenowej
Wiadomo, że kolacja wigilijna składa się z kilku części. Większego problemu nie będzie stanowiło przygotowanie wigilijnego barszczu, ponieważ wystarczy unikać barszczy w proszku żeby dostosować się do zasad diety bezglutenowej. W książkach kucharskich będzie można także znaleźć smaczne przepisy na inne zupy przygotowywane w czasie różnych świąt, dlatego dieta bezglutenowa w programie Dietmap nie stanowi już takiego problemu. Więcej problemów może stanowić przygotowanie rodzinnych wypieków w taki sposób, aby były to wypieki bezglutenowe. Także w takim wypadku trzeba będzie sięgnąć po przepisy bezglutenowe.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *