Jak być bogatym dzięki systematycznemu oszczędzaniu?

Oczywiście chyba każdy z nas marzy o wysokich, zadowalających zarobkach. Ale wbrew pozorom nie jest to klucz do ostatecznego sukcesu. Jeśli chcemy go osiągnąć, musimy nauczyć się również rozsądnie gospodarować swoimi finansami. Rozsądnie – czyli jak? Myśleć nie tylko o chwili obecnej, ale również o przyszłości. O tym, co może się wydarzyć za miesiąc, pół roku, rok. I że wtedy środki mogą nam być potrzebne bardziej niż w tej konkretnej chwili. Krótko mówiąc – powinniśmy nauczyć się oszczędzać, i robić to regularnie oraz z głową.

Rozsądek przede wszystkim!

shutterstock_128623757Ale co to znaczy – z głową? Wiele bogatych i szanowanych osób wybiera obecnie lokaty bankowe. Niektórzy mają ich nawet po kilka. Wolą tę metodę zamiast tradycyjnego odkładania pieniędzy na kupkę czy też trzymania ich w skarpetce. Ale dlaczego? Otóż lokaty mają całkiem sporo zalet, z których być może nawet całkowicie sobie nie zdajesz sprawę.

Oczywiście jeśli Twoje zarobki nie są zbyt dobre i ledwo wiążesz koniec z końcem, trudno żebyś myślał o założeniu lokaty. Jeżeli jednak zarabiasz nie najgorzej i zawsze przed wypłatą zostaje Ci jakaś kwota – spróbuj nie wydawać tych pieniędzy natychmiast, lecz je zaoszczędzić, odłożyć na nieznaną przyszłość. Czasem zdarza się również, że dostaniesz premię, spadek, po prostu jakieś nadprogramowe pieniądze – również to jest świetny moment na założenie lokaty. W ten sposób będziemy mieli pewność, że tych pieniędzy nie stracimy, nie zgubimy ani nie wydamy. Po prostu będą sobie leżały na lokacie i czekały na odpowiedni moment.

Nie daj się pokusom!

Jednak nie jest również obojętne, jaką lokatę wybierzemy. Jeśli choć trochę interesujesz się tym tematem, wiesz, że jest ich do wyboru całe mnóstwo. Na co więc zwracać uwagę? Przede wszystkim na gwarancję bezpieczeństwa, jaką daje nam lokata. Dlatego też wybierajmy raczej znane, popularne banki, te największe. Tam naszym pieniądzom raczej nic się nie stanie. Pamiętaj – najlepsze lokaty październik 2015 to takie, z których po wygaśnięciu odbierzesz środki w nienaruszonym stanie, a nawet – powiększone o odsetki. To na to przede wszystkim zwróć uwagę.

 

 

 

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *