Kłopoty w spłacie kilku kredytów – jak sobie z nimi poradzić?

Wiele osób ma do spłacenia w ciągu miesiąca kilka rat – kredyt mieszkaniowy, gotówkowy, pożyczka zaciągnięta na samochód, czy nawet zadłużenie na karcie kredytowej można połączyć decydując się na kredyt konsolidacyjny. Dla kogo będzie to korzystne, a kiedy lepiej poszukać innych rozwiązań?

Kiedy tracisz płyshutterstock_128157245nność finansową

Każdy rozsądny klient banku decyduje się na podpisanie umowy kredytowej tylko w sytuacji, gdy ma pewność, że jego dochody na pewno pokryją wysokość comiesięcznych rat. Oczywiście regulowanie zobowiązań wobec banku to nie jedyny wydatek – trzeba przecież jeszcze opłacić rachunki, kupiec jedzenie, ubrania, a w wydatkach warto uwzględnić także nieprzewidziane sytuacje, jak np. wizyta u dentysty, czy awaria samochodu.

Dysponowanie domowym budżetem z pewnością nie należy do zadań najłatwiejszych, zwłaszcza, jeśli rodzina jest liczna. Dlatego też żaden rozsądny klient banku nie zdecyduje się na zaciągnięcie kolejnej pożyczki mając świadomość, że nie będzie mógł jej spłacić. Zdarza się jednak, że zarobki pozwalają na podpisanie kolejnej umowy kredytowej i wszystko jest w porządku dopóki nie stracimy pracy. Bez źródła stałego dochodu trudno związać koniec z końcem, a co dopiero spłacać długi. Właśnie w takich sytuacjach przydają się kredyty konsolidacyjne.

Jak to działa?

Konsolidacja kredytów pozwala połączyć zobowiązania w różnych bankach w jedno. Dzięki nowej umowie klient zaciąga następną pożyczkę – na spłatę wszystkich poprzednich – tylko jedna ratę do uregulowania, a razie kredytów hipotecznych nierzadko również niższe oprocentowanie. Taką możliwość oferuje wiele banków, co z jednej strony umożliwia znalezienie najbardziej dogodnego rozwiązania, a z drugiej może utrudniać podjęcie ostatecznej decyzji.

Aby nie żałować podpisania umowy należy wcześniej zweryfikować propozycje poszczególnych banków, przejrzeć ranking kredytów konsolidacyjnych na stronie http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/10/ranking-kredytow-konsolidacyjnych.html, a po wybraniu najciekawszych ofert przyjrzeć się szczegółom i porozmawiać z przedstawicielami banków.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *