Porady dietetyka – jak utrzymać motywację?

Odchudzanie jest przedmiotem zainteresowania coraz większej liczby osób. Na wiele bardzo różnych sposobów mamy możliwość zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się zdrowiem. Skuteczne diety odchudzające to, wydawać by się mogło, rzadkość. Dlaczego tak się dzieje?
nadwaga

Rozpocząć należy od tego, iż skuteczne odchudzanie musi być planowane, poprzedzone rzetelną analizą naszych możliwości oraz indywidualnych predyspozycji. Różna waga, inne preferencje żywnościowe, inne organizmy – to sprawia, że nie każdy może odchudzać się w ten sam sposób. Odchudzanie musi to uwzględniać, musi co więcej zawierać informacje na temat uprawianych przez daną osobę sportów. Sama dieta bowiem nie wystarczy. Skuteczne odchudzanie to też odpowiedni plan treningowy i rozwoju. Aktywność fizyczna więc oraz dieta. To dwa filary właściwego odchudzania. W niniejszym artykule omówimy jeden, a także drugi aspekt, przytoczymy kilka przykładów, a także podamy informację na temat każdego z nich. Dieta odchudzająca jest tak naprawdę tematem-rzeką. O diecie można by mówić długimi godzinami, podawać bardzo różne przykłady. Jest ona uzależniona np. od kultury, w jakiej przebywają dane osoby i w jakiej się obracają. Inna dieta odchudzająca będzie w Szwecji, Kanadzie, Kolumbii, a zupełnie inna w Jemenie czy Iranie.

Panują tu bowiem zupełnie inne obyczaje oraz zakorzeniona jest inna tradycja. To na pewno bardzo ciekawe i warto o tym pamiętać. Brak tłuszczy, niewiele węglowodanów – to powinno charakteryzować idealną dietę. One działają źle i tak naprawdę powodują to, iż tyjemy i nie jesteśmy w stanie utrzymać atrakcyjnej sylwetki. Fatalne nawyki żywieniowe to cecha wielu osób i to one sprawiają, że osiągnięcie sukcesu jest trudne. Jeśli mamy taką dietę, to odchudzanie jest bardzo, bardzo utrudnione i musielibyśmy wykonywać ogromną ilość ćwiczeń. Warto więc to zbilansować, czyli mieć zarówno dobrą dietę, jak także ćwiczyć. Dieta powinna zawierać produkty białkowe, dostarczające energii na długi czas, a jednocześnie które zawierają małą ilość tłuszczy oraz złych substancji, elementów odżywczych. Białko występuje zarówno w różnego typu mięsie, jak także i we wszelakich odmianach warzyw, na przykład strączkowych. Z mięsa warto wybrać np. kurczaka, który jest chudy, najlepiej pierś z kurczaka. Niektóre mięsa, jak na przykład wieprzowina są tłuste i należy ich unikać, gdyż możemy przytyć. Z kolei warzywa to na przykład brokuły i rośliny strączkowe.

One zawierają bardzo dobrej jakości białko (o ile można tak powiedzieć) i spożywając je będziemy cieszyć się bardzo dobrym samopoczuciem przez długo. Sport natomiast winien być regularny, najlepiej w postaci długotrwałego wysiłku, który odbywamy regularnie. Wtedy dieta odchudzająca nabiera sensu oraz może przynieść oczekiwane rezultaty w postaci zrzucenia kilku kilogramów.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *