Popularność diety 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii należy do jednych z najbardziej popularnych diet, a jednocześnie uważana jest za bezpieczną dietę, w której trakcie dostarcza się organizmowi wszystkich potrzebnych jemu środków odżywczych.
page-4-img-1

Jest ona przeznaczona dla osób, które liczą na dobry efekt, ale nie są nastawione na szybkie rezultaty, ponieważ może być ona stosowana przez kilka miesięcy. Wymaga od osoby ją stosującej sporego zaangażowania, ponieważ każdego dnia będzie ona musiała dostarczać organizmowi tego typu posiłki, których łączna liczba kalorii wyniesie tysiąc. Ale muszą być one spożywane pięć razy dziennie i dopuszczają pewną różnorodność, dlatego tego typu dieta wydaje się być zdrowsza od diety kopenhaskiej i bardziej bezpieczna. Co więcej, przez okres miesiąca czasu może stosowana nawet przez dzieci, jedynie po jego upływie możliwość kontynuowania diety powinna zostać skonsultowana z lekarzem, dzięki temu będzie można uchronić młody organizm przed jakimiś problemami zdrowotnymi.

Charakterystyka diety 1000 kalorii
Dieta 1000 kalorii przeznaczona jest dla osób, które potrafią cierpliwie czekać na efekty swoich działań, a jednocześnie wytrwale dążą do wyznaczonych sobie celów i cechują się dużym samozaparciem oraz dokładnością. Przez cały okres stosowania diety będą musiały zwracać uwagę na to, aby łączna liczba kalorii spożywanych przez nich w ciągu dnia posiłków nie przekraczała tysiąca. Najprostszym rozwiązaniem będzie dla nich sięgnięcie po sprawdzone przepisy diety 1000 kalorii, ale będą mogły również opracowywać własne przepisy np. dań obiadowych najważniejsze, aby odpowiadały one zamysłowi diety 1000 kalorii.

Dlatego tego rodzaju dieta jest mniej restrykcyjna niż dieta kopenhaska, ale musi taka być, skoro standardowo może być stosowana przez około trzy miesiące. Taki okres czasu pozwala na wyrobienie w sobie nawyków żywieniowych i przyzwyczajenie się do wykonywania regularnych ćwiczeń fizycznych, dzięki temu dieta 1000 kalorii może nie tylko pozwolić nam na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale też na wyrobienie w sobie nawyków zdrowego stylu życia.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *