Niedoczynność tarczycy – jak ją zwalczać?

Dieta przy niedoczynności tarczycy – czy ma ona znaczenie? I jakie? Na te pytania nie jest łatwo odpowiedzieć. Z pewnością najlepiej poradziłby sobie z nimi lekarz specjalista. Obecnie panuje tendencja, by z różnymi dolegliwościami radzić sobie za pomocą diety. Jesteśmy przekonywani, że może być ona zbawienna. A jak jest w w rzeczywistości?
hashimoto_choroba_zapalenie_tarczycy_www.pilates.org.pl_full
Z całą pewnością dieta przy zapaleniu tarczycy nie jest kluczowa. Tutaj najważniejsze jest jednak przyjmowanie leków. To one mają realny wpływ na nas organizm. Natomiast dieta – co najwyżej uzupełniający. Może ona sprawić, że przyjmowane hormony będą się lepiej wchłaniały lub wspomóc pracę tarczycy. Ale na spektakularne efekty jednak nie ma co liczyć.

Dieta – czy to dobry pomysł?
Jednak nie oznacza to, że z diety w hashimoto całkowicie mamy zrezygnować. Przecież na pewno nam ona nie zaszkodzi. Podejdźmy jednak do tego tematu rozsądnie. Najlepiej zacznijmy od omówienia go z naszym lekarzem. To on jest najlepszym i najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Wiadomości na temat hashimoto znaleźć możemy oczywiście także w sieci. Pamiętajmy jednak, żeby podchodzić krytycznie do tego, co tam przeczytamy. W końcu na dobrą sprawę te informacje mogą być podawane przez zupełnych laików z jeszcze mniejszą wiedzą niż nasza. Jeśli więc interesuje nas faktycznie dieta hashimoto, zdajmy się jednak na endokrynologa. Co prawda żaden sposób żywienia nam raczej nie zaszkodzi, ale po co mamy się bezsensownie męczyć? Zróbmy tak, żeby faktycznie sobie pomóc.

I przede wszystkim – nie przerażajmy się. Niedoczynność tarczycy to nie koniec świata. Tak naprawdę to jedynie dość drobna niedogodność. Czekają nas co jakiś czas wizyty u specjalisty, badania kontrolne i przyjmowanie lekarstwa do końca życia – ale to wszystko. Poza tym będziemy mogli funkcjonować całkowicie normalnie i typowo. Podejdźmy więc do tego na spokojnie i z odpowiednim dystansem. W końcu w życiu mamy na pewno znacznie większe problemy niż hashimoto.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *