Proste sposoby na odchudzanie się ze zdrowymi nawykami

Skuteczne odchudzanie w większości przypadków utożsamiamy z dietami, które są nie lada wyzwaniem. Nagłe zmiany to nie tylko inny sposób odżywiania, ale i życia. Radykalne ograniczenie posiłków i wartości odżywczych z nich wynikających przyczyni się, ale do szkody organizmu.
odchudzanie
Przed dylematem związanym z odchudzaniem stajemy niezwykle często. Na tym punkcie przewrażliwione bywają zwłaszcza panie. Tym razem jednak nie będzie o motywach psychologicznych, a czymś co wynika ze stylu życia. Jak sprawić, by chudnąć i jeść zdrowo, nie odmawiając sobie od czasu do czasu słodkiego deseru?

Woda, herbata, sałatki
Przed zdecydowaniem się na profesjonalną dietę, z rozpiską kalorii i uzupełnieniem o treningi sportowe, warto dać sobie trochę czasu na zmianę nawyków żywnościowych. Decydujemy się przecież na zmiany – muszą być one związane z dotychczas popełnianymi błędami. Od pytania jak schudnąć zaczynamy każdy dzień. Na początek nie ucinajmy rozpiski kalorycznej o połowę, odcięcie się od słodkiej przekąski również może być źle odebrane przez organizm. Być może kilka miesięcy dobrych nawyków żywieniowych sprawi, że dieta będzie niepotrzebna?
Co zatem robić? Zacząć skuteczne odchudzanie z programem Dietmap Jeśli nie pijemy ciepłych napojów koniecznie przestawmy się na 2-3 herbaty dziennie, najlepiej zielone. Są one zdrowsze niż klasyczne, czarne. Do tego dochodzi regularne picie wody, niemożliwe by wszyscy pili uśrednione półtora litra dziennie. Do tego dochodzi stopniowe odsuwanie smakołyków takich jak chipsy, paluszki, batony i zastępowanie ich czymś pracochłonnym, np. sałatkami.

Niedojadanie
Brzmi prosto, ale jakże często pozwalamy sobie na ten błąd? Częste sięganie po kolejne porcje, nawet zdrowych posiłków, nie przyniesie pozytywnych efektów. Jeśli problemem są dla nas kupione wcześniej przekąski, oddajmy je komuś innemu. A na zapas nie kupujmy. Dla głowy będzie „lżej” jeśli w pobliżu nie będzie wszystkiego co utrudnia zdrowe odchudzanie. Niedojadanie ma swoje przedłużenie, choćby wyrywało nas do sklepu nie dajmy się głodowi. Późniejsza satysfakcja będzie jeszcze bardziej cieszyć.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *