Jak zdrowo tracić na wadze?

Coraz modniejsze staje się ostatnio zdrowe odżywianie i sportowy tryb życia. Dla osób chcących uzyskać wspaniałe efekty bez niepotrzebnych wyrzeczeń, najlepsza okaże się dieta zbilansowana. Nie tylko pozwala ona na systematyczne tracenie zbędnych kilogramów ale również w pozytywny sposób oddziałuje na ogólne samopoczucie, spowalnia procesy starzenia i zapobiega powstawaniu chorób cywilizacyjnych, w tym otyłości, cukrzycy czy nadciśnienia.

Dieta ta polega na jedzeniu trzech posiłków głównych, tzn. śniadania, obiadu i kolacji, między którymi znajdą się jeszcze takie posiłki jak drugie śniadanie i podwieczorek. Bardzo ważne jest, aby przerwa między kolejnymi posiłkami nie przekraczała 4 godzin. Jako podstawę posiłków należy brać złożone węglowodany, np. pełnoziarniste pieczywo, płatki kukurydzane, kasze, które w diecie zbilansowanej stanowią około 40-50% dziennej energii.

Kolejnym niezbędnym składnikiem odżywczym jest pełnowartościowe białko, które powinno być dostarczane do organizmu w postaci chudego nabiału, ryb, chudego mięsa lub jajek co najmniej dwa razy w tygodniu. W celu poznania dokładnych wymagań, jakie stawia zdrowa dieta odchudzająca Dietmap warto wybrać się do dietetyka, który w sposób przystępny i łatwy do zrozumienia wytłumaczy podstawowe zasady zbilansowanej diety, jak również odpowie na pytania czy wątpliwości.

Odpowiednie połączenie sportu i diety

W celu uzyskania nieskazitelnej sylwetki, konieczne jest oprócz diety, rozpoczęcie modelowania ciała za pomocą zróżnicowanych ćwiczeń. Najskuteczniejsza dieta jest wtedy, gdy jest stosowana równocześnie z wysiłkiem fizycznym. Bardzo pomocna staje się wtedy wizyta u wykwalifikowanego trenera personalnego, który oprócz doboru ćwiczeń do kondycji podpowie, jakie produkty spożywcze najlepiej zacząć stosować. Skuteczna dieta charakteryzuje się tym, że pozwala cieszyć się efektami przez długi czas, bez obawy o szybki powrót do wcześniejszej formy. Dlatego też tak ważne jest, aby diecie zawsze towarzyszyły ćwiczenia fizyczne, bez których efekt nie byłby tak zniewalający.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *