Zielona kawa jako tajna broń w walce ze zbędnymi kilogramami


Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej preparatów odchudzających zawierających ekstrakt z zielonej kawy. Opinie o zielonej kawie są przeważnie pozytywne. Suplementy diety, które ją zawierają często zajmują wysokie miejsca w rankingach środków odchudzających, dzięki czemu coraz więcej osób zmagających się z nadwagą, przejawia zainteresowanie tą substancją. Wśród pytań, które chciałyby zadać z całą pewnością dwa są kluczowe: „Czy zielona kawa naprawdę odchudza?” i „Jak to się dzieje? Spróbujmy, więc na nie odpowiedzieć.

zielona kawa

Cały sekret tkwi w naturalnych składnikach

Tabletki z zielonej kawy mające pomóc nam w walce z nadwagą zawierają same naturalne składniki , ale pod warunkiem, że zamawiamy je na stronie producenta lub w sprawdzonych, renomowanych sklepach internetowych, a nie na allegro! Kupując zarówno tabletki z zielonej kawy jak i inne preparaty odchudzające, powinniśmy mieć świadomość przede wszystkim jednej rzeczy – dobre suplementy diety, niestety są drogie. Cena jest odzwierciedleniem jakości i oryginalności.

Oryginalne tabletki z zielonej kawy zawierają naturalne ekstrakty z jej ziaren. Zdecydowanie najważniejszym zawartym w nich składnikiem, jeśli chodzi o odchudzanie (zielona kawa usprawnia również inne funkcje organizmu) jest kwas chlorogenowy. Bogatym źródłem tej substancji są także suszone śliwki.


Kwas chlorogenowy działa w dwojaki sposób

Po pierwsze, ogranicza przyswajalność cukrów w przewodzie pokarmowym. Dzięki temu organizm otrzymuje mniejszą dawkę węglowodanów ze spożywanego pożywienia. Takie działanie ma na celu doprowadzenie do powstania w organizmie deficytu energetycznego (zapotrzebowanie energetyczne organizmu przekracza dostarczoną dawkę energii i właśnie wtedy zmuszony jest on skorzystać ze zgromadzonych rezerw w postaci tłuszczu). Zielona kawa ogranicza wchłanianie w przewodzie pokarmowym cukrów, a właśnie te składniki odżywcze w największym stopniu wpływają na nadmierny przyrost tkanki tłuszczowej.

Po drugie, ekstrakty z zielonej kawie pobudzają aktywność metaboliczną wątroby, której szybsza praca warunkuje wzrost tempa rozkładu glikogenu do glukozy. Zatem dzięki działaniu kwasu chlorogenowego następuje redukcja zgromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej i zapobieganie odkładaniu nowej.

Czy suplementy diety z zieloną herbatą odchudzają?

Z całą pewnością te preparaty pomogą nam zrzucić zbędne kilogramy i warto je kupować, o czym najlepiej świadczą pozytywne opinie o zielonej kawie internautów. Chociaż na wielu stronach sprzedających tabletki z zielonej kawy, możemy znaleźć informacje o braku konieczności podejmowania jakichkolwiek innych działań odchudzających, oprócz ich regularnego stosowania, powinniśmy zachować pewien sceptycyzm. Nie ma sensu brać tabletek odchudzających i objadać się słodyczami (wówczas efektywność preparatu nie jest wcale pewna). Powinniśmy zdecydować się na racjonalne odżywianie i dostarczanie organizmowi chociaż niewielkiej dawki ruchu, np. spacer. Nie ma potrzeby żebyśmy katowali się dietami, stosując tabletki z zielonej kawy, ale wskazana jest odrobina zdrowego rozsądku.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *