Czy tabletki przeciwko wypadaniu włosów działają?

Wiele osób zmaga się z problemem wypadających włosów. Mimo to nie brak tych, którzy unikają stosowania tabletek mogących powstrzymać przerzedzanie. Trudno powiedzieć, co jest przyczyną takiego nastawienia. Być może jest to obawa, że zakupiony preparat okaże się nieskuteczny, a pieniądze wyrzucone w błoto. Czas obalić te mity i rozwiać ostatnie wątpliwości.

Isolated pills

Co to właściwie jest?

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, czym w rzeczywistości są tabletki niwelujące wypadanie włosów. Nie jest to nic innego, niż suplementy diety, czyli preparaty, które uzupełniają zapotrzebowanie na podstawowe składniki odżywcze, których może brakować w codziennej diecie. Za pomocą tego typu środków można harmonizować lub wspomagać procesy zachodzące w ciele – także wzrost włosów. Suplementy, choć wyglądają jak leki, nie są nimi. Dlatego są bezpieczne i mogą być stosowane przez każdego, kto chce poprawić kondycję swoich włosów.

 

Jak działają tabletki na porost włosów?

Podstawowym budulcem włosa jest białko, a konkretniej: keratyna. Dlatego w jej niedoborze lub złym syntezowaniu należy szukać przyczyn osłabienia i wypadania włosów. Zadaniem tabletek na porost włosów jest poprawa procesu przemiany aminokwasów wytwarzanych na drodze trawienia w keratynę.

Druga sprawa to fazy wzrostu włosa. Substancje zawarte w suplementach diety dbają o właściwe proporcje między czasem trwania poszczególnych etapów, tak, aby faza obumierania nie następowała zbyt wcześnie. Do takiego stanu dochodzi w przypadku niedoboru składników odżywczych, dlatego suplementowanie jest skuteczną metodą walki z przerzedzaniem włosów. Preparaty są przyjmowane doustnie. Po strawieniu potrzebne substancje dostają się wraz z krwią do brodawek skórnych, w których osadzone są włosy.
Co zawierają preparaty na włosy?

Czas przyjrzeć się zawartości preparatów ograniczających wypadanie włosów. Co tam znajdziemy? Suplement Inneov, którego producent obiecuje zahamowanie wypadania włosów nawet o 73%, zawiera cynk oraz aminokwas niezbędny w wielu procesach biochemicznych – taurynę. Inny preparat, Revial, zawiera kwas foliowy, tlenek cynku, stearynian magnezu, drożdże selenowe i kilka innych składników. Z kolei w skład Seboradinu w ampułkach wchodzą: witaminy z grupy B, ekstrakty z papryki, drzewa cytrusowego, żeń-szenia, chmielu i drzewa oliwnego oraz witamina H.

Jak widać, w suplementach znajdziemy przede wszystkim powszechnie znane z lekcji biologii i chemii substancje, przede wszystkich pochodzenia roślinnego, ale też podstawowe składniki mineralne, których wpływ na organizm jest dobrze znany i w pełni potwierdzony.

Jeżeli te argumenty Cię nie przekonują, sprawdź, co piszą na temat swojej przygody z leczeniem łysienia użytkowniczki Internetu. Niemniej mit o nieskuteczności suplementów wspomagających porost włosów uważamy za obalony.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *