Wypadanie włosów – kilka słów wstępu

Wypadanie włosów to zjawisko powszechne, towarzyszące wszystkim ludziom żyjącym na świecie bez względu na płeć czy wiek. W zdecydowanej większości przypadków występuje ono jako naturalna kolej rzeczy, spowodowana starzeniem się naszego organizmu. Niemniej, wielu ludzi spotyka sytuacja, w której utrata włosów nie jest już zjawiskiem naturalnym, a ilości włosów znajdowanych na szczotce lub w wannie po kąpieli wzbudzają poważny niepokój, zmuszając nas do refleksji nad przyczynami i możliwościami zmiany tej niekorzystnej i niekomfortowej sytuacji.

wlosy

Jak wiadomo istnieje wiele przyczyn powodujących nadmierne wypadanie włosów. Mogą to być na przykład: nieodpowiednia dieta, stresujący tryb życia, niewłaściwa pielęgnacja, brak niektórych związków potrzebnych do prawidłowego rozwoju włosa lub po prostu indywidualne uwarunkowania genetyczne. Niezależnie od przyczyny, nadmierne wypadanie włosów jest zjawiskiem krępującym, a co za tym idzie obniżającym poczucie naszej wartości. Właśnie dlatego powinniśmy zdać sobie sprawę, że rozpoczynające się łysienie absolutnie nie jest jeszcze wyrokiem skazującym. Istnieje bowiem szereg skutecznych preparatów które pozwolą nam zahamować ten niekorzystny proces i na powrót cieszyć się piękną i gęstą fryzurą na naszej głowie.

Kryteria oceny

W celu łatwego i przede wszystkim szybkiego zapoznania się z najbardziej popularnymi i najskuteczniejszymi preparatami hamującymi wypadanie włosów stworzyliśmy ranking. Produkty prezentowane w zestawieniu zostały wybrane spośród kilkudziesięciu dostępnych na polskim rynku. Ankietowani, bezpośrednio zainteresowani problematyką łysienia, oceniali preparaty w oparciu o następujące kryteria:

* skuteczność działania

* szybkość rezultatów

* relacja ceny do jakości

* dostępność na rynku

* bezpieczeństwo

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *