Recenzja preparatu Propecia


Łysienie androgenowe stanowi około 95 procent wszystkich zdiagnozowanych przypadków nadmiernego wypadania włosów bądź łysienia. Jest to choroba wynikająca w zdecydowanej większości przypadków z uwarunkowań genetycznych. Ponieważ, przypadłość ta dotyka głównie mężczyzn, często określana jest mianem łysienia typu męskiego.

propecia

Nadmierne wypadanie włosów typu męskiego spowodowane jest najczęściej zatrzymaniem toczących się regularnych podziałów komórkowych macierzy włosa. Zahamowanie togo procesu do nagłego zakończenia fazy wzrostowej oraz przerwanie ciągłości korzenia, prowadzi do wypadania włosów. Efektem tego są widoczne przerzedzenia włosów oraz powstawanie „miejsc plackowych” na głowie.

Tabletki na łysienie

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że łysienie androgenowe można i powinno się leczyć. Na polskim rynku dostępne są preparaty, które skutecznie hamują procesy wypadania włosów. Jednym z najskuteczniejszych i najwyżej ocenionych wśród testowanych produktów jest Propecia. Jest to lek stosowany podczas kuracji leczniczej przy nadmiernej utracie włosów typu męskiego oraz łysieniu typu plackowatego. Ważną informacją jest fakt, iż terapie zapobiegające łysieniu należy stosować jak najszybciej. Najlepszym rozwiązaniem jest w zasadzie rozpoczęcie kuracji od razu po zaobserwowaniu pierwszych objawów nadmiernego wypadania włosów. Wynika to z tego, że im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym bardziej zadowalające osiągniemy rezultaty. Odpowiednio szybka reakcja może doprowadzić do całkowitego powstrzymania procesu łysienia oraz nawet do skutecznego stymulowania odrostu utraconych włosów.

Jak działa Propecia?

Substancją aktywną występującą w preparacie Propecia jest finasteryd. Składnik ten zatrzymuje w organizmie wytwarzanie substancji odpowiedzialnej za łysienie. Hamuje działanie dihydrotestosteronu odpowiedzialnego za kurczenie się meszków włosów, co z kolei uniemożliwia im ponowny wzrost. Propecia powstrzymuje działanie tego hormonu zapobiegając obkurczaniu się meszków włosów. Dzięki temu meszki zyskują możliwość regeneracji umożliwiając ponowne wyhodowanie zdrowych cebulek włosów.

Co możemy osiągnąć?

Jak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby serwisu, Propecia jest jednym z najskuteczniejszych i najczęściej wybieranych leków na łysienie typu męskiego zatrzymującym efekty nadmiernej utraty włosów. Na stronie producenta znajdziemy dodatkowo informacje o dwuletnich badaniach, podczas których udowodniono, iż preparat Propecia hamuje łysienie u 99 procent mężczyzn borykających się z tą przypadłością. Ponadto blisko 70 procent panów doświadczyło dodatkowo znaczącego odrostu utraconych wcześniej włosów. Ważnym aspektem jest również fakt, że lek okazuje się skuteczny już przy zażywaniu zaledwie jednej tabletki dziennie (1mg finasterydu).

Dawkowanie

Zalecaną dawką preparatu Propecia jest jedna tabletka dziennie. Można ją przyjmować zarówno z jedzeniem jak i bez. Producent informuje również, że przy pominięciu jednej dawki nie należy następnie zażywać dwóch dawek na raz, a kontynuować normalne zażywanie preparatu. Zadowalające efekty osiągniemy już po 2-3 miesiącach kuracji. W celu osiągnięcia optymalnej skuteczności przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa podczas przyjmowania, nie zaleca się zmiany dziennej dawki leku.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *