Problemy z trądzikiem? Sprawdź sprawdzone sposoby walki z pryszczami

Trądzik, pryszcze, czy zaskórniaki często jest prawdziwą zmorą młodych ludzi. Okres dorastania wzmaga wytwarzanie się łoju, który może zostać przestać być wydalany na powierzchnię skóry. Leczenie trądziku najlepiej rozpocząć już w momencie pojawienia się go, aby nie dopuścić do dalszego namnażania bakterii i rozwoju choroby.

wypadanie1

Znanym i popularnym sposobem w walce z trądzikiem są tabletki na pryszcze, jak i różnorodne roztwory i maści z nadtlenkiem benzoilu. Dobierać je powinno się jednak odpowiedzialnie, efekty pojawiają się w tym przypadku w miarę szybko. Maści, czy tabletki mogą mieć różną cenę lecz warto zainteresować się także tańszymi specyfikami. Poza tym leczenie można wspierać także bez zbędnego obciążania naszego portfela. Pomocna przykładowo może być kontrola pożywienia, jakie osoba z trądzikiem spożywa. Nierzadko wyeliminowanie niektórych produktów przyczynia się do poprawy cery (ale nie leczy to trądziku, tylko zmniejsza jego nasilenie). Także tak zwane babcine sposoby są godne uwagi jeśli nie stać nas na drogie produkty z aptek. Wiele składników wśród maści i kremów zawiera przecież naturalne zioła, jak i olejki. Leczenie pryszczy można więc zacząć także od stosowania aromaterapii, ziołolecznictwa i homeopatii (zwykle leki homeopatyczne). Jeśli chodzi o ziołolecznictwo, najbardziej skuteczne i jednocześnie popularne są zioła: kwiat bzu, kwiat nagietka, aloes, owoc jałowca, balsam cytrynowy. Są to więc rośliny z naszych parapetów i ogródków. Zdecydowanie warto także zainwestować w olejki (są tanie, ich koszt ok. kilka złotych do kilkunastu, ale systematycznie stosowane pomagają redukować stres, który może powodować, że pryszcze pojawiają się w większym natężeniu).

Trądzik powoduje wiele zmian na skórze, najcięższymi są zakażone cysty, aby nie doprowadzić do ich powstania należy zakupić tylko na własny użytek mydełko. Koniecznie powinno być ono delikatne, najlepiej bezzapachowe. Usuwanie pryszczy w sposób skuteczny wiąże się więc z codzienną kosmetyką, wobec tego nie powinno się używać mocno złuszczających kosmetyków oraz nazbyt często kosmetyków mogących mocno wysuszać skórę. Dla kobiet można polecić dodatkowo aby w swej kosmetyczce zawsze miały nienatłuszczające podkłady na bazie wody (ceny są naprawdę różne, ale każda drogeria jest w stanie zaproponować nam stosunkowo dobry i tani krem). Ważne jest także używanie filtrów ochronnych. Oszczędzanie na dobrych kosmetykach nie oznacza, że warto wyciskać krosty, gdyż z upływem lat ta praktyka może przynieść nam spory wydatek związany z likwidowaniem powstałych w ten sposób blizn.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *