Domowe kuracje przeciwko wypadaniu włosów

Maseczka z jajka i oliwy z oliwek

Najpopularniejszym zabiegiem domowych wykonywaniem w celu wzmocnienia i zregenerowania włosów jest nałożenie maseczki z jajka wymieszanego z łyżką oliwy z oliwek. Jaja znane są od tysiącleci ze swoich właściwości odżywczych. Zawierają witaminy, głównie A i B, a także D, E i H. Ponadto jaja stanowią źródło minerałów, takich jak fosfor, siarka, krzem, jod, żelazo i fluor. Oliwa z oliwek wspaniale natłuszcza wysuszone włosy i zwalcza ich wypadanie. Jest bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które korzystnie oddziałują na skórę głowy. Ta złota substancja zawiera cenne minerały i witaminy. Chroni dzięki temu włosy przed zniszczeniem. Poza opisaną maseczką z jajka i oliwy z oliwek, można po prostu wykonać kompres na włosy z samego żółtka. Po upływie godziny możemy włosy spłukać i umyć naturalnym szamponem.

pieknewlosy

Czosnek

O tym, że czosnek ma właściwości bakteriobójcze i jest naturalnym lekiem na wiele schorzeń wie niemal każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że jest ma on zbawienny wpływ na kondycję włosa. Czosnek zawiera lotne związki siarkowe, olejki eteryczne, błonnik, cukry, organiczne związki siarki, które stymulują wzrost włosa. Osoby, których nie odstrasza specyficzny, silny zapach czosnku, mogą pokusić się o wykonanie maseczki. Raz w tygodniu należy wetrzeć rozgnieciony czosnek w skórę głowy, a po upływie pół godziny należy dokładnie umyć włosy.

Drożdże

Wypadanie włosów pomogą zwalczyć także drożdże. Działają wspaniale na skórę głowy. Jeśli naszym problemem jest łysienie koniecznie powinnyśmy wypróbować mieszankę drożdżową, którą należy pić przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej użyć do jej przygotowaniu drożdży piwowarskich, inaczej nazywanych browarnianymi. Zawierają one cały zestaw witamin z grupy B, czyli B1, B2, B3, B5, B9, B12. Ponadto w ich składzie odnaleźć można witaminy E, D i cenne biotyny w postaci witaminy H. Drożdże to także skarbnica mikroelementów, w tym selenu i chromu oraz protein. Regularne stosowanie maseczki z drożdży może zastąpić nawet najlepsze tabletki na wypadanie włosów.

Bylica

Liście bylicy bożego drzewka mają właściwości pobudzające porost włosów. Nie tylko zapobiegają łupieżowi, ale również leczą łysienie. Nie tylko osoby obciążone utratą włosów powinny ją stosować. Wykony w domu tonik z bylicy może zwiększyć blask włosów i poprawić ich ogólną kondycję. Aby wykonać powyższy płyn, należy wsypać do garnka 50 gram bylicy i zalać dwiema szklankami wody. Po zagotowaniu, trzeba przecedzić i ostudzić uzyskany płyn. Następnie musimy dodać 1/3 szklanki wódki. Tonik wcieramy w skórę głowy bezpośrednio po umyciu włosów. Tak przygotowany tonik powinniśmy przechowywać w lodówce.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *